Amikor a nőknek nem megy
A nőket többféle szexuális probléma is érintheti: a közös bennük, hogy megnehezítik a szexuális életet, és így hosszú távon akár a kapcsolatot is.
Tovább
13+1 érdekes tény a mellekről
Mindig fontos kérdés, állandó frusztrációt okoz a nőknek, a férfiak odavannak érte. Mi az? Hát persze, hogy a női mell.
Tovább
Ha a kánikula elmúltával is verejtékezik, érdemes kivizsgáltatnia magát
Figyelmeztető jel az is, ha alvászavarai vannak, vagy nem tud megszabadulni a plusz kilóktól.
Tovább
Menopauza: második kamaszkor?
A női klimax évei alatt bekövetkező változások miatt visszatérhetnek olyan problémák, melyekkel a kamaszkorban találkozunk először: ilyenek a pattanások és a zsíros bőr is.
Tovább
Kihullhatnak a fogaink a klimaxtól
Bárkit bármely életkorban veszélyeztethet a fogak elvesztése, de a legújabb kutatások szerint ez a kockázat nagyobb azoknál a nőknél, akik túl vannak a menopauzán.
Tovább
Testsúly és változókor
A korral megváltoznak a test arányai, a testalkat is. Amennyire bájos egy hirtelen megnyúlt kamaszlány hosszú végtagjaival, gömbölydednek éppen nem mondható izmos formáival, olyan furcsa lenne, ha érett korban nem lennének teltebbek az idomok.
Tovább
Ezek a korai klimax jelei
A korai menopauza gyakran petefészek elégtelenség következménye. A petesejtek mennyisége az életkor előrehaladtával természetes módon csökken.
Tovább
Lájkolj minket!
A HÉT TIPPJE
Milyen edzés hatékony klimax idején?
A klimax, azaz a változókor a 40-es életévek vége felé kezdődik a nőknél, és egy több éven át tartó folyamat. Ez idő alatt fokozatosan leáll a petefészkek működése, amelyek így egyre kevesebb női hormont termelnek. Emiatt válik rendszertelenné, majd marad el végleg a menzesz. Ami azt jelenti, hogy a szervezetnek egy idő után már nem kell energiát fektetnie abba, hogy hónapról-hónapra méhnyálkahártyát építsen. Az így „megspórolt” energia tehát a tartalékba vándorol, azaz ha nem vigyázunk, zsírpárnákká alakul át!
Ezért lesz a körtéből alma…
A hormonális változások hatására a női test vonalai ugyancsak megváltoznak. Még aki „körte” típusú volt, azaz inkább csípőre és combra hízott korábban, hirtelen elkezdhet hasra és karra gyarapodni, azaz „alma” típusúvá válni. A folyamat persze megfékezhető, méghozzá okos étkezéssel és némi testmozgással.
Kardió- vagy súlyzós edzés jobb egy klimaxos nőnek?
Nőknél örök dilemma, hogy súlyzózzanak-e, mert attól tartanak, hogy ettől „férfias” izmaik keletkeznek. Pedig semmi ok az aggodalomra: a hatalmas muszklikért rendkívül keményen kellene edzeni, mellette pedig egyfajta célzottan izomtömeg-növelő táplálkozásra is át kéne állni. Bátran lehet tehát súlyzós edzéseket folytatni, ráadásul ez a fajta izommunka a csontritkulás kockázatát is csökkentheti. Ugyanakkor az izzasztó kardióedzések – ez lehet mindössze tempós gyaloglás a szabadban! – sem hiábavalóak, mivel ezek a legjobb „zsírégetők”, azaz testsúlycsökkentés céljára is ideálisak.
Forrás: Egeszsegkalauz.hu
A női átlagéletkor és a klimax kapcsolata
Az elmúlt évszázadokban megnőtt a nők átlagos élettartama, de vajon hogyan hat ez a klimax megjelenésére?
A hőhullám árnyékában
Aki a negyvenes éveiben jár, és hőhullámok, álmatlanság, hangulatzavarok gyötrik, elképzelhető, hogy épp a menopauzát, vagyis a hormonrendszer átrendeződését éli át.
A klimax jellemző tünetei
Noha a klimaxos tünetek intenzitása egyénfüggő is, bizonyos kor felett minden nő megtapasztalja a klimax hatásait.
A változókor nem betegség, nem kell félni
A változókor nem betegség, természetes állapot, mégis sok asszonynál jelentős problémákat okoz. Addig kiegyensúlyozott nők válhatnak szorongóvá, idegessé.
A korai klimax jelei
A kor előrehaladtával, 50 év körül, a női ciklus fokozatosan elmarad. Korai klimaxról abban az setben beszélünk, ha a tünetek a 40 éves kor előtt jelentkeznek.
Gyötör az álmatlanság
A változókor kialakulásával az alvásban is bekövetkezik néhány természetes változás. A mély alvás hossza csökken, gyakoriak az éjjeli ébredések.