2024. Április 20. Szombat, Tivadar  
Milyen gyógyteát tudok inni puffadás ellen?
Mindenki próbál minél egészségesebb életmódot választani magának. Ehhez sokan sportolnak, sűrűn járják a természetet, egészségesen étkeznek, és megpróbálnak minél kevesebb méreganyagot a szervezetükbe juttatni. Ezért újra divatba jött az, hogy gyógynövényekkel, természetes eljárásokkal igyekszünk fellépni az egészségügyi problémákkal szemben. Ez alól a változókor, vagyis a menopauza sem kivétel. Az egyik leggyakoribb tünete a változókornak pedig a has felpuffadása. De milyen gyógyteát tudok inni puffadás ellen?
Tovább
A puffadás hormonális okai
A has felpuffadását általában táplálkozási vagy életmódbeli okokra vezetik vissza, pedig gyakran a hormonális egyensúly megváltozása idézi elő.
Tovább
Miért gyakoribbak nőknél a szájüregi problémák?
A nőknél sokkal gyakoribbak a szájüregi problémák, melynek hátterében az őket érő hormonális változások állhatnak. A hormonális változások nemcsak a fogíny vérellátását befolyásolják, hanem szervezetünk reakcióját is azokra a toxikus anyagokra, melyekből a lepedék képződik.
Tovább
A hüvelyfertőzés elkerülhető!
Olykor a teljesen egészséges nők hüvelyflórájának egyensúlya is felborulhat, ami baktériumok elszaporodásához, vagy akár hüvelyfertőzések kialakulásához vezethet. A különböző intim-mosakodó készítmények segítenek a hüvelyflóra természetes egyensúlyának megőrzésében.
Tovább
Nemi élet 50 fölött - Lehetséges?
Az 50 év feletti nők és férfiak is egyöntetűen állítják, hogy a szexuális vágy és teljesítőképesség a korral csökken. Egy tanulmány eredménye szerint azonban a nőknél sokkal gyakoribbak az ezzel kapcsolatos fizikai tünetek, és sokkal kevésbé vannak felkészülve megjelenésükre.
Tovább
Premenstruációs szindróma, vagy súlyosabb? - Figyelje a tüneteket!
Mi a különbség a premenstruációs diszfóriás rendellenesség (PMDD) és a premenstruációs szindróma (PMS) között? Hogyan kezelhető a PMDD?
Tovább
Mellrák - Ezekre figyeljen az önellenőrzés során - 2. Rész
Az emlőrák az egyik leggyakoribb női daganatos betegség, ezért kifejezetten oda kell figyelnünk melleink egészségére. Rendszeresen járjunk szűrővizsgálatokra, vagy ha tehetjük akkor otthon is megtapogathatjuk magunknak, hogy nem érzünk-e benne valamilyen elváltozást.
Tovább
Mellrák - Ezekre figyeljen az önellenőrzés során - 1. Rész
Az emlőrák kezdetben tünetszegény, a korai felismerés alapja a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel és a havonkénti önellenőrzés, utóbbit minden nő otthonában segítség nélkül elvégezheti.
Tovább
Milyen szerepet játszik az öröklött hajlam a mellrák kialakulásában?
Hazánkban a vezető halálozási okok között szerepel az emlő rosszindulatú daganata, az összes daganatos betegségek okozta halálozás 14,5 százalékát jelenti. Évente 7500 új megbetegedést és 2800 beteg halálát okozva.
Tovább
A változókor tüneteinek hormonmentes kezelése: új kutatási eredmények
A menopauza kínzó tüneteinek enyhítésére az utóbbi években mindinkább előtérbe kerültek a természetes kezelési lehetőségek. A gyógynövénytartalmú szerek hormonpótlás nélkül képesek a panaszok mérséklésére - legalábbis ezt ígérik. De vajon tényleg hatásos és biztonságos lehet a használatuk? Egy új tanulmány ennek járt utána.
Tovább
A hüvelyi pH érték: mikor kell erre figyelni?
Ha azt halljuk, hogy valami "savas", általában negatív dologra asszociálunk, ám a hüvely egészsége szempontjából éppen a savas kémhatású környezet az ideális. De mi ennek az oka, és miért fontos, hogy megőrizzük ezt az állapotot? Cikkünkből kiderül.
Tovább
Változókori fogamzásgátlás
A női petefészek aktivitása a 40-es évek vége felé fokozatosan csökkenni kezd. Milyen fogamzásgátlási módszerek javallottak klimax idején?
Tovább
Férfihormonnal a női vágy növeléséért
A változókorban számos más tünet mellett a nők szexuális vágya is jelentősen csökken. Egy ausztrál kutatócsoport erre a problémára próbált megoldást találni.
Tovább
Klimax cukorbetegen - A terápia módosítására lehet szükség
A menopauza érkezése már önmagában nagy változásokat eredményez a szervezetben és több folyamatra is hatással van, így vannak olyan betegségek és állapotok, melyek nagyobb eséllyel alakulnak ki ekkor.
Tovább
Leggyakoribb nemi betegségek 3. rész
A gonorrhoea (más neveken tripper vagy kankó) a klasszikus nemi betegségek közé tartozó kórkép, a nemi szervek és a húgyutak gyulladásos megbetegedése. Kórokozója a gonococcus (Neisseria gonorrhoeae), melynek terjedése történhet szexuális érintkezéssel vagy anyáról gyermekére a méhlepényen át. Mivel egy veszélyes kórról van szó, ezért fontosnak tartjuk, hogy minél többen tudjanak a tripperről!
Tovább
Leggyakoribb nemi betegségek 2. rész
A Chlamydia-fertőzés napjaink leggyakoribb nemi úton terjedő betegsége. A bakteriális fertőzés a méhszáj gyulladását okozza, de ha a kismedencébe terjed, akkor a petevezető gyulladását, károsodását is előidézheti és akár meddőséghez is vezethet. Ebben a cikkben ezzel a veszélyes betegséggel ismerkedhetünk meg.
Tovább
Leggyakoribb nemi betegségek 1. rész
A nemi szerveket érintő, szexuális úton terjedő betegségek az orvoslás legkényesebb kérdéskörét képviselik, melyek miatt a tüneteket elszenvedő betegek nehézkesen és gátlásokkal tele fordulnak orvoshoz. A betegek többsége szorongva kér orvosi segítséget a következőkben felsorolt betegségek ügyében, ezért is fontos, hogy legyen lehetőségük tájékozódni a leggyakoribb nemi betegségekről. A mai cikkünk témája a szifilisz.
Tovább
Leggyakoribb nőgyógyászati betegségek 3. rész
Rutinellenőrzéskor minden negyedik nő megtudja a nőgyógyászától, hogy miómája van. Mit is jelent ez a betegség? Lehet tenni ellene valamit? Műthető vagy sem? A mióma a méh izomfalát alkotó simaizomsejtekből kiinduló, tokkal körülvett jóindulatú daganat, melyet méhizomdaganatnak is szokás nevezni. Nagysága igen széles határok között változhat, néhány milliméterestől akár dinnye nagyságúig is terjedhet.
Tovább
Leggyakoribb nőgyógyászati betegségek 2. rész
A méhnyakrák már korai stádiumban is jól felismerhető, és megfelelő kezeléssel akár végleges gyógyulás is elérhető. Ennek ellenére a méhnyakrákos megbetegedés napjainkban is kiemelkedő helyet foglal el a halálozási statisztikákban, mivel sok nő nem vesz részt rendszeresen a szűrővizsgálatokon. Amint kiderült, a mai cikkünk témája a nők legnagyobb ellensége a méhnyakrák.
Tovább
Leggyakoribb nőgyógyászati betegségek 1. rész
Hölgyeim, Önök tudják, hogy nőgyógyászhoz járni nem egy kellemes dolog. Azonban ha nem szeretnénk valamilyen kellemetlen betegséggel összefutni, akkor ajánlott legalább évente egyszer elmenni például egy rákszűrésre. De mik azok a nőgyógyászati betegségek, amiket a leggyakrabban diagnosztizálnak az orvosaink? A mai cikkünk témája:
Tovább


Lájkolj minket!
A HÉT TIPPJE
Milyen edzés hatékony klimax idején?

 A klimax, azaz a változókor a 40-es életévek vége felé kezdődik a nőknél, és egy több éven át tartó folyamat. Ez idő alatt fokozatosan leáll a petefészkek működése, amelyek így egyre kevesebb női hormont termelnek. Emiatt válik rendszertelenné, majd marad el végleg a menzesz. Ami azt jelenti, hogy a szervezetnek egy idő után már nem kell energiát fektetnie abba, hogy hónapról-hónapra méhnyálkahártyát építsen. Az így „megspórolt” energia tehát a tartalékba vándorol, azaz ha nem vigyázunk, zsírpárnákká alakul át!

 
Ezért lesz a körtéből alma…
A hormonális változások hatására a női test vonalai ugyancsak megváltoznak. Még aki „körte” típusú volt, azaz inkább csípőre és combra hízott korábban, hirtelen elkezdhet hasra és karra gyarapodni, azaz „alma” típusúvá válni. A folyamat persze megfékezhető, méghozzá okos étkezéssel és némi testmozgással.
 
 
Kardió- vagy súlyzós edzés jobb egy klimaxos nőnek?
Nőknél örök dilemma, hogy súlyzózzanak-e, mert attól tartanak, hogy ettől „férfias” izmaik keletkeznek. Pedig semmi ok az aggodalomra: a hatalmas muszklikért rendkívül keményen kellene edzeni, mellette pedig egyfajta célzottan izomtömeg-növelő táplálkozásra is át kéne állni. Bátran lehet tehát súlyzós edzéseket folytatni, ráadásul ez a fajta izommunka a csontritkulás kockázatát is csökkentheti. Ugyanakkor az izzasztó kardióedzések – ez lehet mindössze tempós gyaloglás a szabadban! – sem hiábavalóak, mivel ezek a legjobb „zsírégetők”, azaz testsúlycsökkentés céljára is ideálisak.
 
 
Forrás: Egeszsegkalauz.hu